Manapság nem egyszerű eligazodni a társasjátékok homályos rengetegében, hiszen szinte minden területen és kategóriában találkozhatunk már ezzel, legyen szó családi társasjátékról, vagy stratégiai társasjátékról. Ebben a sokaságban próbálunk segítséget nyújtani pár egyszerűen megfogalmazott definícióval és az előnyök megfogalmazásával, melynek hatására talán tisztább lesz a társasjátékok képének világa.
3D társasjáték
A társasjátékok új generációja. A mozgó akadályok izgalmasabbá és változatossá teszik ezt a társasjáték fajtát. A hozzá adott képregénnyel együtt még színesebb élményben lesz részed és szinte része leszel a játéknak. Különlegessége mellett azonban mégis magában hordozza a hagyományos táblás társasjáték előnyét is.
Táblás társasjáték
Talán ez a legősibb és legelterjedtebb társasjáték, amit mindenki ismer. Lehet bármilyen kategóriájú, stratégiai társasjáték, ügyességi- vagy családi társasjáték. Lényeg, hogy a játéktábla van a figyelem középpontjában és köré összpontosul minden, összehozva ezzel a családot, barátokat.
Ügyességi társasjáték
A hagyományos táblás társasjátékoktól eltérően a legtöbb esetben nem egy táblán folyik a játék, hanem speciális eszközök segítségével hozza össze a gyerekek és a felnőttek táborát. Itt nem a logika és a szerencse az elsődleges előny, hanem az ügyesség és a gyorsaság.
Stratégiai társasjáték
Létezik belőle kártyás, táblás, pénzes és még sok más. A szerencsén kívül itt még logikára is szükség lesz. ha a fő cél a győzelem. Általában ez a fajta társasjáték az átlagos játékidőtől eltérően hosszabb ideig is eltarthat.
Készségfejlesztő társasjáték
A nevéből adódóan a gyermekek bizonyos készségeit fejleszti. Ez lehet akár kézügyesség, koncentráció, szóhasználat vagy éppen logikai készség. A legfontosabb még is az, hogy a gyerekek készsége úgy fejlődik, hogy közben szórakoznak és játszanak.